+420 775 574 888 petr@studioovsik.cz

Co byste měli vědět:

Objednávka focení:

Na focení se můžete objednat několika způsoby. Buď přes e-mail, telefonicky, pomocí facebooku nebo zde pomocí Objednávkového formuláře


Cena fotografií:

Informace o ceně naleznete v kartě Ceník


Dodání fotografií:

Úprava fotografií je náročná a trochu i dlouhá. U svatebních fotografií počítejte vždy s 4 týdenní dobou dodání. Je potřeba si uvědomit, že jednomu dni strávenému focením na svatbě, připadne minimálně dalších 5 pracovních dnů strávených u počítače tříděním, úpravou a retuší výsledných fotografií. U ostatních fotografií je doba 2-3 týdny. Někdy jsme i rychlejší. Jakmile fotografie budou hotové, ozveme se vám.


Focení newborn:

Focení novorozeňat je nejlepší do 1 měsíce, kdy jsou miminka klidná a většinu času spí. Potom je s nima lepší spolupráce. Fotíme ale i starší, ale u těch již bývá problém je zklidnit a focení se protáhne. Proto doba focení je i 2-3 hodiny.


Svatební focení:

Svatební focení vyžaduje intenzivní přípravu a znalost harmonogramu a dalších informací, proto si domlouváme osobní schůzku. Tam si ujasníme Vaši představu, popřípadě Vám něco poradíme, domluvíme se na harmonogramu svatebního dne, místa kde bude probíhat obřad, hostina, odpolední focení novomanželů… Schůzku plánujeme zhruba měsíc před svatbou, ale není problém se domluvit na jiném termínu.

Co je nejdůležitější na focení svatby je zachycení důležitých okamžiků, jako je předávání prstýnků, první novomanželský polibek a podpisy novomanželů. Jsou to momenty které se neopakují. Aby vaše svatba nebyla bez těchto okamžiků fotíme dohromady s mojí přítelkyní. To nám ale i Vám zaručuje kvalitní práci a výsledné fotografie. Jako dva fotografové máme dvakrát více nápadů a také fotografie z více pohledů. Bližší informace ohledně svatebního focení rád zodpovím na mailu.


Další informace:

  • Při focení, ať už v ateliéru nebo exteriéru, nebo v případě svateb na osobní schůzce, sepisuji Smlouvu o dílo, kde se zavazuji o zhotovení fotografií a také Model Release, který umožňuje zveřejnění fotografií pro naši prezentaci.
  • Veškeré fotografie podléhají autorskému právu a jsou majetkem fotografa.
  • Výsledné fotografie předáváme ve formátu JPEG. 
  • Fotografie pořizujeme ve formátu RAW a neupravené soubory neposkytujeme.
%d bloggers like this: