+420 775 574 888 petr@studioovsik.cz

Putování po Stockholmu s Peak Design Capture

Druhý díl postřehů ze švédské metropole bude ve znamení recenze na výrobek firmy Peak Design. Jedná se o držák fotoaparátu Capture PRO Camera Clip

Systém tohoto držáku je velmi jednoduchý. Na foťák se našroubuje destička, která je podobná té co je na stativu, a poté se foťák s destičkou nacvakne do držáku, který můžete mít např. na pásku u kalhot nebo třeba na popruhu od batohu, tak jako jsem to měl já. 

 

 

Po čtyřech dnech cestování a chození po městě jsem usoudil, že tenhle držák je na to úplně ideální. Z mého pohledu určitě lepší než mít foťák na popruhu (ten klasický jsem stejně vyřadil) a nosit jej na krku. S tímto držákem jste mnohem pohotovější stačí jen zmáčknout pojistku, foťák vysunout a můžete fotit. Mnohem lepší než pokaždé když uvidíte krásnou sundávat batoh, vytahovat foťák a zase schovávat. Během chození po městě nebo i když jdete na túru tak máte foťák pevně usazený na místě a máte ruce volné. Nebál bych se s tímto držákem vyrazit i do hor. Držák je kovový stejně jako destička a jeho nosnost je až 90 kg, takže nemusíte mít strach že by to váš foťák neuneslo. 🙂 Já jsem na něm nosil svůj Canon 5D Mark II s nasazeným objektivem 24-70 2,8 nebo s teleobjektivem 70-200 2,8. 

K držáku je možné přikoupit příslušenství díky, kterému můžete takhle nosit i jiné příslušenství na cesty, jako je třeba dalekohled, nebo také kamery typu GoPro. 

V současné chvíli již držák není k dispozici. Tedy alespoň ne ten co je výše na obrázku a ten co mám já. Firma jej inovovala a nedávno představila druhou verzi toho držáku, který je nejen menší a lehčí, ale podle mě také lépe vypadá. Nicméně co je důležité, jeho vlastnosti zůstaly stejné.

 

Firma Peak Design ve svém portfoliu nemá jen držáky, ale také batohy a popruhy na foťáky. Popruh na foťák již mám taky, mimochodem, je to již třetí popruh, který mám, tak uvidíme jak bude sloužit.

Peak Design CZ/SK

%d bloggers like this: