K čemu je dobré předsvatební focení

08.03.2023

...a jak se na něj připravit

Předsvatební focení je důležitou součástí příprav na svatbu, protože se jedná o skvělou příležitost pro vás a vašeho partnera strávit čas spolu a získat krásné fotky, které můžete využít třeba na svatební oznámení, nebo jako dekoraci u svatebního stolu. 

Pro páry, které se ještě nefotili u profesionála je to také ideální příležitost si takové focení vyzkoušet. Pokud máte předsvatební focení v rámci balíčku svatebního focení, tak si získáte představu jak bude probíhat focení přímo ve svatební den. 

Pokud se chystáte na předsvatební focení, existuje několik tipů, jak se na něj připravit a zajistit, aby výsledné fotky byly úžasné.


Vyberte si vhodného fotografa

Prvním krokem k úspěšnému předsvatebnímu focení je výběr ideálního fotografa. Hledejte fotografa, jehož styl fotek se vám líbí. Pokud nemáte vybraného fotografa na svatební focení, tak hledejte fotografa, který má předsvatební focení v rámci balíčku.

Vyberte si vhodné místo 

Místo pro předsvatební focení by mělo být pečlivě zvoleno. Můžete si vybrat nějaké místo v přírodě, historické místo nebo třeba město, ve kterém jste se seznámili.

Vyberte si správné oblečení

Oblečení je důležitou součástí předsvatebního focení, proto byste si měli vybrat něco, co vám sedí a co vás bude cítit pohodlně. Zvažte také barvy a styl oblečení, aby se hodily k vašemu zvolenému místu a stylu fotografií.


Když se rozhodujete o tom, kdy a kde chcete fotit, mějte na paměti, že čas a místo mohou ovlivnit kvalitu fotografií. Pokud se chcete fotit venku, vyberte si čas, kdy je slunce nejvhodnější, aby bylo osvětlení dokonalé. Pokud se rozhodnete pro focení v interiéru, zvažte, zda máte dostatečné množství světla a jaký vliv bude mít na fotky prostředí.